Накласти пов`язку «рукавичка».




Правила накладання пов'язок: 
  • хворий повинен бути укладений або усаджений так, щоб частина тіла, яка бинтується, була нерухома та доступна бинтуванню; 
  • при бинтуванні потрібно стояти обличчям до хворого; 
  • бинтування проводиться від периферії до центру (знизу догори), зліва направо, за винятком спеціальних пов'язок; 
  • бинтування починають із закріплювального тура бинта; 
  • кожний наступний хід бинта повинен прикривати попередній оборот наполовину або на 2/3; 
  • бинтувати потрібно обома руками: однією рукою розкочують голівку бинта, іншою – розправляють його ходи, рівномірно натягуючи бинт; 
  • при накладанні пов'язки на частини тіла, які мають конусоподібну форму (стегно, гомілка, передпліччя), для кращого облягання пов'язки необхідно через кожні 1‒2 ходи бинта робити його перекручення. 
Для накладання пов'язок використовують індивідуальний перев'язувальний пакет, марлеві серветки, пластир бактерицидний, бинти. Бинти мають різну довжину і ширину, виготовляються з різних матеріалів. Для досягнення найкращих результатів перев'язки необхідно застосовувати бинти таких розмірів: шириною 2,5 см – для пальців; 5 см – для зап'ястя, кистей, стоп; 7,5 см – для гомілково-стопних суглобів, ліктів та передпліччя; 10 см – для колін та гомілок.



Основними типами бинтових пов'язок є: 

  • циркулярна (коли кожний хід бинта повністю перекриває попередній); 
  • спіральна (коли кожний хід бинта частково перекриває попередній); 
  • хрестоподібна, колосоподібна та восьмиподібна, при яких ходи бинта перетинають один одного поперек чи діагонально. 

Місце виконання – перевязочна
Підготувати
1. бинт шириною 10-12см, 2. ножиці.
1. Роблять два циркулярні витки навколо променево-зап'ясткового суглоба. 
2. На суглобі роблять перегин бинта на 90°, бинт ведуть по долонній поверхні кисті, огинають кінчики нігтьових фаланг пальців і по тильній поверхні кисті повертаються до променево-зап'ясткового суглоба. 
3. Перегинають бинт, притримуючи його з обох боків суглоба пальцями лівої руки, і ведуть у протилежному напрямку, обходячи кінчики пальців до променево-зап'ясткового суглоба з долонного боку. Роблять 3-4 такі поворотні витки. 
4. Змінюють напрям бинтування на 90°, закріплюючи поворотні оберти спіральними навколо кисті, повертаються до променево-зап'ясткового суглоба, де накладають фіксуючий циркулярний тур. 
5. Фіксація. Ножицями відрізають надлишок бинта, кінець розрізають надвоє на відстань 8-10см. Утворені кінці обводять навколо суглоба з двох боків, зав'язують між собою, краї відрізають.




Немає коментарів:

Дописати коментар