Непрямий (закритий) масаж серця. Техніка виконання


Показання до застосування Непрямого масажу серця

 Зупинка серцевої діяльності.

Техніка виконання  Непрямого масажу серця

Закритий масаж серця розрахований на штучну підтримку кровообігу у поєднанні з штучним диханням. Ритмічне натискання на грудну клітку в області серця виганяє невеликий об'єм крові з лівого шлуночку в організм, а з правого — в легені, де відбувається її насичення киснем за умови проведення штучного дихання. Після закінчення тиску грудна клітка розширюється і порожнина серця знов заповнюється кров'ю.
Масаж серця проводиться таким чином: хворого необхідно укласти на спину, на тверду поверхню. Той хто надає допомогу розташовується від потерпілого з лівого боку, кладе долоні рук одна на одну на область нижньої третини грудини і енергійними ритмічними поштовхами 50—60 разів на хвилину натискає на грудину. У паузах руки від грудини не віднімає. Для масажу використовується не тільки сила рук, але і тяжкість тіла, того хто надає допомогу.
Дітям, особливо молодшого віку, масаж проводять однією рукою або навіть пальцем, але частота поштовхів повинна бути більшою — до 100—120 в хв.
Бажано, щоб допомога особам, в стані клінічної смерті надавали двоє: один виконує непрямий масаж серця, інший — штучне дихання. На кожне вдування повітря повинне доводитися 4—5 натискань на грудину. Якщо той хто надає допомогу один, то після кожного вдування повітря необхідно провести 4—7 натискань. Масаж серця потрібно проводити до появи самостійного пульсу, а при необхідності, і під час транспортування хворого в лікарню.

Протипоказання Непрямого масажу серця

 На догоспітальному етапі протипоказань немає. У лікарняних умовах — проникаючі поранення грудної клітки, поранення серця, пневмоторакс і гемоторакс, переломи ребер і грудини.

Можливі ускладнення Непрямого масажу серця

 Перелом ребер, грудини, пошкодження серця і інших внутрішніх органів. Для запобігання подібних ускладненні необхідно стежити за співвідношенням сили тиску того хто надає допомогу і пружністю грудної клітки потерпілого з таким розрахунком, щоб сила тиску не була надмірною.

Немає коментарів:

Дописати коментар