Накладання пов`язки «лицарська рукавичка».



Правила накладання пов'язок: 
  • хворий повинен бути укладений або усаджений так, щоб частина тіла, яка бинтується, була нерухома та доступна бинтуванню; 
  • при бинтуванні потрібно стояти обличчям до хворого; 
  • бинтування проводиться від периферії до центру (знизу догори), зліва направо, за винятком спеціальних пов'язок; 
  • бинтування починають із закріплювального тура бинта; 
  • кожний наступний хід бинта повинен прикривати попередній оборот наполовину або на 2/3; 
  • бинтувати потрібно обома руками: однією рукою розкочують голівку бинта, іншою – розправляють його ходи, рівномірно натягуючи бинт; 
  • при накладанні пов'язки на частини тіла, які мають конусоподібну форму (стегно, гомілка, передпліччя), для кращого облягання пов'язки необхідно через кожні 1‒2 ходи бинта робити його перекручення. 
Для накладання пов'язок використовують індивідуальний перев'язувальний пакет, марлеві серветки, пластир бактерицидний, бинти. Бинти мають різну довжину і ширину, виготовляються з різних матеріалів. Для досягнення найкращих результатів перев'язки необхідно застосовувати бинти таких розмірів: шириною 2,5 см – для пальців; 5 см – для зап'ястя, кистей, стоп; 7,5 см – для гомілково-стопних суглобів, ліктів та передпліччя; 10 см – для колін та гомілок.



Основними типами бинтових пов'язок є: 

  • циркулярна (коли кожний хід бинта повністю перекриває попередній); 
  • спіральна (коли кожний хід бинта частково перекриває попередній); 
  • хрестоподібна, колосоподібна та восьмиподібна, при яких ходи бинта перетинають один одного поперек чи діагонально. 

Місце - Перев’язувальна.    
Приготувати
1.Марлевий бинт( 4 – 6см.)  2.Ножиці  
 1. Поясніть, будь-ласка, пацієнту зміст маніпуляції, яку Ви будете виконувати. 2. Посадіть пацієнта на стілець обличчям до себе. 3. Накладіть перший закріплюючий тур вище променево-зап’ястного суглобу. 4. Для виконання другого туру проведіть косо бинт по тильній поверхні китиці до нігтьової фаланги великого пальця, закриваючи його зворотніми ходами. 5. Третій тур проведіть косо по тильній поверхні китиці в напрямку променево-зап’ястного суглобу та закріпіть його цьому ж місці, де знаходиться перший тур. 6. Четвертий і наступні тури виконайте так само, як і попередні, закривши при цьому всі вражені пальці китиці. 7. Зафіксуйте пов’язку на зап’ястку двома фіксуючими турами. 8. Дайте, будь-ласка, пацієнту пораду про його наступну тактику при даному виді пов’язки.

Накладання пов’язки «вуздечка»


1. Постійно спостерігайте за виразом обличчя пацієнта 2. Праву руку починають бинтувати з І пальця, а ліву – з V пальця. 3. Долоня повинна бути вільна від турів бинта.

Немає коментарів:

Дописати коментар